Yarışmalar

2009-2010 eğitim öğretim yılından beri düzenlenen; ilk yıllarda Öykü ve Şiir dalında olan, daha sonraki yıllarda ise Yaratıcı Yazın ve Çeviri dalında yapılan yarışmamızda ilk 3'e giren öğrencilerin listesi aşağıda verilmiştir.

Yarışmanın Adı ve  Yılı Teması Ödül Aldığı Dal Öğrencinin Adı Soyadı Okulu Derecesi
I.İngilizce Öykü ve Şiir Yarışması                                              2009-2010 Doğa Şiir Burak ERGÜL ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Lisesi Birinci
      Merve O’KEEFE Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Fen Lisesi İkinci
      Çisel ÜNAL Özel Nesibe Aydın Anadolu Lisesi Üçüncü
           
    Öykü Berat Merve GÜR Çankaya Kılıçarslan Lisesi Birinci
      Banu Çiçek ZEYREK Kalaba Anadolu Lisesi İkinci
      Dilara ÖZTUNÇ Kırkkonaklar Anadolu Lisesi Üçüncü
           
II. İngilizce Öykü ve Şiir Yarışması                 2010-2011 Bilim ve Sanat Şiir Zeynep BEKTAŞ Özel Altın Eğitim Anadolu Lisesi Birinci
      Orhan Batur ŞAHİN Ankara Atatürk Lisesi İkinci
      Işıl TİPİOĞLU Yahya Kemal Beyatlı Lisesi Üçüncü
           
    Öykü Güneş  AYDOĞAN Ankara Atatürk Lisesi Birinci
      Bulut AYGÜNEŞ Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Lisesi İkinci
      Elvan Mert UĞURLU Özel Arı Okulları Üçüncü
           
III. İngilizce Öykü ve Şiir Yarışması            2011-2012 Sevgi Şiir Çağrı AKMAN Özel Bilim Koleji Anadolu Lisesi Birinci
      Mahsum ÇELİK Haymana Nuri Bektaş Anadolu Lisesi İkinci
      Sena KICIROĞLU Ankara Atatürk Lisesi Üçüncü
           
    Öykü Bulut AYGÜNEŞ Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Lisesi Birinci
      İlinay ERSÖZLÜ Ankara Atatürk Lisesi İkinci
      Elifnur UYSAL Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi Üçüncü
           
IV. İngilizce Öykü, Şiir ve Edebi Çeviri Yarışması    2012 -2013 Bir Hayalim Var Çeviri Utku ÖZDİL Kırıkkale Fen Lisesi Birinci
      Asude AYDIN Özel Atlantik Nevin Gökçek  Lisesi  İkinci
      Ataberk ÖZTEKE Özel Arı Anadolu Lisesi Üçüncü
           
    Öykü Ali Feza KARAHALİLOĞLU Özel Arı Fen Lisesi Birinci
      Zeynep Nur TÜRKOĞLU Ayrancı Anadolu Lisesi İkinci
      Deniz Ece AKTAŞ Ayrancı Anadolu Lisesi Üçüncü
           
    Şiir Ebru ÇİÇEK Haymana Nuri Bektaş Anadolu Lisesi Birinci
      Rush YOUSUF Özel Atlantik Mehmet Ulusoy Lisesi İkinci
      Onur ÇELİK Ankara Atatürk Lisesi Üçüncü
           
V. Yaratıcı Yazın ve Çeviri Yarışması              2013-2014 Hayalimdeki Üniversite Çeviri Banu Beyza GÜLHAN Ayhan Sümer Anadolu Lisesi Birinci
      Onur ALPASLAN ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Lisesi İkinci
      Ahmet AKTAŞ Soma Özel  Birlik Anadolu Lisesi  Üçüncü
           
    Deneme Asude Rana Uğur Yalova Anadolu Lisesi Birinci
      Kaan Tuğlacı Cumhuriyet Anadolu Lisesi İkinci
      Fatma Zehra Akkuyu Akhisar Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Üçüncü
           
VI. Yaratıcı Yazın ve Çeviri Yarışması              2014-2015 Mutluluğun Peşinde Çeviri İrem YÜM Özel Çınar Koleji Birinci
      Eyüp Serdar KÜÇÜK Bahçeşehir Anadolu Lisesi İkinci
      Elif Naz CİHAN Çorlu Anadolu Lisesi Üçüncü
           
    Deneme Ece Nur YILDIZ TED Kayseri Koleji Vakfı Lisesi Birinci
      Cansu Elifnaz FİDAN 75.Yıl Anadolu Lisesi İkinci
      Ege WİEAND İzmir Özel Fatih Koleji Üçüncü

*6. Yaratıcı Yazın ve Çeviri Yarışması deneme konusu ve çeviri metni için tıklayınız.
Ayrıca Yarışma Şartnamesine de buradan ulaşabilirsiniz.

  • V. YARATICI YAZIN VE ÇEVİRİ YARIŞMASI HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ve ŞARTNAME İÇİN TIKLAYINIZ.
  • ÇEVİRİ DALINDA YARIŞMAYA KATILACAK OLAN ADAYLAR ÇEVİRİ METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.